Dişhekimi
Övünç ATADİL

 
 
arrow
Estetik Diş Hekimliği
arrow
İmplantoloji
arrow
Diş Beyazlatma
arrow
Ortodontik Tedavi
arrow
Laminate Porselenler
arrow
Panoramik Röntgen
arrow
Koruyucu Diş Hekimliği
arrow
Endodontik Tedavi
arrow
Çocuk Dişhekimliği
arrow
Konservatif Diş Tedavisi
arrow
Ağız ve Diş Sağlığı
arrow
Restoratif Diş Hekimliği
arrow
Kök ve Kanal Tedavisi
arrow
Protezler
arrow
Genel Diş Hekimliği

Övünç Atadil Dişhekimi Manisa

manisa Diş Hekimi, Diş Hekimi Övünç Atadil - manisa Diş Hekimi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, manisa Estetik Diş Hekimliği, manisa Dental Radyoloji, manisa İmplantoloji, Akara Diş Beyazlatma, manisa Ortodontik Tedavi, Periodontoloji, Ağız ve Çene Cerrahisi, Protetik Tedavi, Endodontik Tedavi, Konservatif Tedavi, Bonding Uygulaması, Dolgular, İnley ve Onley, Recontouring, Koruyucu Diş Hekimliği

Övünç Atadil Estetik Diş Hekimliği

Övünç Atadil Dursun Diş beyazlatma

Övünç Atadil - manisa Diş Hekimi

 
       
 
 
   
 
Protezler
Tam Protezler
Ağzında hiç dişi kalmamış hastalara yapılan protezlerdir. Yapımında kullanılan madde akriliktir. Bazı özel durumlarda içerisine metal yerleştirilebilir. Bu yapının üzerine yerleştirilen yapma dişlerde genellikle akril materyalinden hazır olarak piyasada bulunmaktadır. Tam protezlerde porselen dişlerin kullanılması özel durumlara bağlı olarak tercih edilmektedir. Bu nedenle, kullanılacak materyale hekiminizin karar vermesi en uygun yoldur.

Bölümlü Protezler
Ağızdaki dişlerin bir kısmının eksildiği durumlarda eksilen dişlerin yerini doldurmak amacıyla, metal iskeletli ve mevcut dişlere metal kroşeler (kancalar) veya özel hassas tutucular yardımıyla tutunan, eksik dişleriniz yerine yapay hazır dişlerin yerleştirildiği ve takılıp çıkartılabilen protezlerdir.

Hareketli protezlerimi her gece çıkartmadan uyumamın herhangi bir zararı olabilir mi?
Evet olabilir. Çünkü protezlerinizi geceleri çıkartmak ağızınızdaki dokuların dinlenmesine fırsat sağlar. Eğer çıkartmazsanız dokuların üzerinde sürekli bir baskı oluşacağı için ağızınızda kızarıklıklar oluşabilir. Ayrıca protezin yapıldığı madde su emme özelliğine sahiptir; ağzınız kuruyabilir, mantar enfeksiyonları oluşabilir.

Protezler ne kadar sürede yenilenmelidir?
Ağız içerisindeki dokular sürekli bir değişim içerisindedir. Bu yüzden protezleiniz bir süre sonra ağızınıza tam olarak uyum gösteremeyebilirler. Diş hekiminize düzenli olarak kontrole giderseniz diş hekiminiz sizi bilgilendirecektir.

Protez kullanmaya başladıktan sonra konuşmada bozukluk olursa ne yapılmalıdır?
Daha önce protez kullanmayan kişiler başlangıçta konuşmada sıkıntı çekeceklerdir. Evde yüksek sesle okuma alıştırmaları yapmaları bu sıkıntının daha çabuk ortadan kalkmasını sağlayacaktır.

Metal Destekli Porselenler
Alt yapı olarak metal alaşımların kullanıldığı kron köprü protezlerdir.

Metal destekli seramiklerin en büyük avantajı nedir?
Ekonomik olması en çok tercih sebeplerindendir. Ayrıca ağızda bütün dişlere uygulanabilir. İyi bir hekim labarotuvar ve hasta işbirliğiyle de uzun yıllar kullanılabilir.


 
 
www.teknoakademi.com
Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi yerine geçmez